خانهکیتهای آموزشیمجموعه های آموزشی الکترونیکمجموعه آموزشی دنیای الکترونیک


کد محصول : MK 7500

قیمت :
71,000تومان

سطح تجربه مورد نیاز : مبتدی

کاربرد محصول : آموزشی سرگرمی

افزودن به سبد خرید41777افزودن به لیست مقایسه41777

مشخصات :آموزش گام به گام و مشروح الکترونیک همراه با تصاویر گویا و جالب همراه با جزوه ی راهنمای 32 صفحه ای مشروح و مصور .
در این کیت کارآموز ابتدا با وسائل الکترونیکی و بردهای الکترونیکی و علم الکترونیک آشنا می گردد.بخش بعدی آشنایی با قطعات الکترونیکی است.در اولین قسمت مقاومت ها که پرمصرف ترین قطعه ی الکترونیکی هستند معرفی می گردد در این بخش ابتدا به نقش مقاومت در مدارهای الکترونیکی همراه با شکل ظاهری آنها و علامت مقاومت در نقشه ها اشاره می شود غیر از مقاومت های معمولی که مقاومت های ثابت هستند و نمی توان مقدار آنها را تغییر داد به انواع مقاومت های متغییر از جمله مقاومت هایی که به نور حساس اند تحت عنوان LED یا فوتورزیتاتس،مقاومت های حساس به حرارت مثل NTC و PTC، مقاومت های متغیر مکانیکی مثل رتوستا،ولوم و پتانسیومتر همراه با شکل های گویا و ... آشنا می شوید و با واحد سنجش مقاومت ها مثل اهم،کیلو اهم و مگا اهم و علامت امگا که به جای کلمه اهم از آن استفاده می شود آشنا می گردید. در بخش خازن ها نیز به همین ترتیب با نقش خازن در مدار،ظرفیت خازن،واحد سنجش خازن و انواع خازن های ثابت و متغیر و خازن های الکترولیت با شکل ظاهری آنها آشنا می شوید.در سنجش ترانزیستورها،دیودها، LED ها نیز وضع به همین صورت است.شکل ظاهری انواع ترانزیستور، شناسایی پایه های ترانزیستور، انواع ترانزیستور، شکل ظاهری انواع دیود و علامت ترانزیستورها و دیودها در نقشه های الکترونیکی آشنا می شوید. وسائل و قطعات مورد نیاز برای انجام 15 آزمایش برای فهم و درک مبانی الکتریکی در این مجموعه تدارک دیده شده است. تمام لوازمی که در این آزمایش ها مورد استفاده قرار می گیرد دارای سیم بلند است که برای انجام آزمایش هنرجو آنها را از روی نقشه به هم می بندد و برای آزمایش بعدی از هم باز می کند و مجدداً مورد استفاده قرار می دهد و در طی این 15 آزمایش با مفاهیم شده زیر آشنا می گردد:جریان الکتریکی،ماهیت باتری،جهت جریان،سری یا موازی کردن باتری ها،عمل مقاومت،عمل دیود و نحوه ی صحیح عبور جریان،سری کردن و موازی کردن LED ها، بستن LED رنگ های مختلف به یکدیگر،جهت نداشتن مقاومت ها،نقش کلید در مدارها،سری و موازی کردن لامپ ها، LEDها در جهت مخالف سری کردن LEDها،نقش خازن در ذخیره ی بار الکتریکی.
کار عملی:
در این مجموعه جهت آموزش لحیم کاری و مونتاژ و انجام یک کار عملی بر روی فیبر مدار چاپی لوازم کامل یک کیت ساده چشمک زن دو LED در نظر گرفته شده است.توضیحات لازم برای ساختن این کیت صفحات 17 تا 22 جزوه را به خود اختصاص داده است که شامل راز ساختن و آزمایش عیب یابی و تشریح مدار و تئوری کیت چشمک زن می باشد.طرز خواندن اهم مقاومت ها از روی حلقه های رنگی روی بدنه ی آنها بخش دیگری از این جزوه را تشکیل می دهند.آموزش لحیم کاری صفحات 24 و 25 جزوه مخصوص آموزش لحیم کاری است و در این دو صفحه لحیم کاری به صورت جامع و شکل های گویا آموزش داده شده است. آشنایی با کیت های مهران کیت بخش پایانی جزوه اختصاص به معرفی و نحوه ی بسته بندی قطعات مرغوب به کار گرفته و تضمین 100 درصد کیت های مهران کیت دارد.

محصولات هم گروه

محصولات دیگر

نظرات ، سوال و پاسخ


نام شما :
پیام :
کد امنیتی :
  ارسال

fardin

سلام این آموزش تصویری یا فقط جزوه است؟؟ لطفا ی قسمت کوچک از آموزش (تصویر و جزوه) بزارین

مهران کیت :

درود بر شما
جزوه ای متشکل از تصویر و توضیحات کامل